kids club - prywatne przedszkole łódź, klub malucha łódź, prywatny żłobek łódź
prywatne przedszkole łódź przedszkole klub malucha łódź bobo klub - prywatny żłobek łódź musical babies galeria kontakt mail
 
 
» Aktualności
» O Bobo Klubie
» Rozkład Zajęć
» Cennik
 
space
 
space
space
 

Bobo Klub - prywatny żłobek Łódź - o Bobo Klubie

BOBO KLUB - ogólnorozwojowe i integracyjne spotkania dla dzieci
w wieku od 6 do 18 m-cy wraz z rodzicami.
To specjalnie przygotowany autorski program oparty na naturalnej potrzebie zabawy, chęci poznawania świata i spontaniczności maluszków.
W programie zajęć proponujemy m.in. systematyczne stymulowanie zmysłów poprzez zabawy sensoryczne: oswajanie z kolorami, kształtami i materiałami; zabawy z dźwiękiem, zabawy ruchowe i dotykowe.
Podczas spotkań dzieci angażowane są w radosne, wszechstronnie rozwijające aktywności, uczą się samodzielności i interakcji z innymi, wzmacniają więź z opiekunem, co przekłada się na przyszłe relacje w rodzinie.
Dla rodziców to także świetna okazja do wymiany doświadczeń i zasięgnięcia porady. Ponadto zajęcia pokazują dorosłym, jak w ciekawy i bezpieczny sposób poprzez wspólną zabawę wspomagać integralny rozwój dziecka i samemu czerpać z niej radość.

BOBO KLUB:
small hand stymuluje percepcję wzrokową i słuchową małego dziecka
small hand rozwija umiejętności motoryczne najmłodszych
small hand wspomaga rozwój mowy i komunikację naszych pociech
small hand sprzyja zacieśnianie więzi między dzieckiem a rodzicem poprzez wspólną zabawę
small hand dostarcza dorosłym inspiracji, jak aktywnie spędzać czas z dzieckiem
small hand umożliwia opiekunom wymianę doświadczeń

Bobo Klub rozwija kluczowe umiejętności dzieci poprzez naturalne zabawy oparte m.in. na metodzie Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, Zabawach fundamentalnych, pedagogice zabawy a także na metodzie Baby Signs Migusie oraz Musical Babies.
Na zajęciach wykorzystywane są różnorodne formy aktywności m.in. zabawy z chustą animacyjną, zabawy paluszkowe, masażyki, relaks przy muzyce i kojących kołysankach.

Krótko o metodach:
Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspakajanych w kontakcie z dorosłymi. Ćwiczenia stosowane w tej metodzie opierają się na doświadczeniach ruchowych, tzw. "baraszkowaniu" z dzieckiem. Mają one szczególne znaczenie dla rozwoju wszystkich maluszków, a szczególnie dla dzieci z zaburzeniami
w sferze ruchowej, emocjonalnej i społecznej. W metodzie ruchu rozwijającego wykorzystuje się dotyk, ruch, ćwiczenia świadomości ciała i przestrzeni oraz wzajemne relacje. Genialność tej metody polega na jej prostocie i naturalności.
Zabawy Fundamentalne - To zestaw 400 propozycji mądrych i zabawnych, logicznie ułożonych zabaw i aktywności, w których udział biorą dzieci wraz z rodzicami. Zabawy są opracowane zgodnie z potrzebami dzieci w danym okresie rozwojowym; dostarczają niezbędnych doświadczeń w mini pigułce, w przypadku niemowląt są to kilkuminutowe sesje. Dla dzieci starszych - odpowiednio dłuższe i bardziej złożone aktywności. Program zabaw jest tak zaplanowany, aby dostarczać dziecku stymulacji zmysłów (smaku, węchu, słuchu, wzroku, dotyku i równowagi) oraz by dziecko rozwijało się wielostronnie pod względem aktywizacji różnych rodzajów inteligencji - zgodnie z teorią Wielorakich Inteligencji autorstwa Howarda Gardnera. Co oznacza zabawy, które rozwijają językowo, rozwijają logiczne myślenie i myślenie matematyczne, wyobraźnię przestrzenną, muzykalność i słuchanie, koordynację ruchową i zręczność manualną, umiejętności społeczne, a także kreatywność i poczucie własnej wartości. Wiele zabaw - wykorzystując naturalne predyspozycje dzieci, stanowi wprowadzenie do nauki liczenia, czytania, pisania i koordynacji oko-ręka, czyli umiejętności, które przydadzą się z całą pewnością dziecku w przedszkolu i szkole.
Pedagogika Zabawy rozwinęła się w latach siedemdziesiątych XX wieku w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Austrii, jako efekt poszukiwań nowych dróg wspierania rozwoju człowieka. Odwołuje się ona do najbardziej źródłowych cech zabawy i wybiera z repertuaru zabaw właśnie te, które spełniają określone zasady, a zwłaszcza:
small hand zapewniają dobrowolność uczestnictwa
small hand uwzględniają wszystkie poziomy komunikowania
small hand posługują się różnorodnymi środkami wyrazu
small hand kierowane są do różnych kanałów odbioru i przetwarzania informacji
small hand wywołują pozytywne przeżycia
small hand unikają rywalizacji
Dzięki temu Metody Pedagogiki Zabawy:
small hand oddziałują na sferę emocjonalną człowieka,
small hand sprzyjają ujawnianiu pozytywnych uczuć,
small hand wspomagają samodzielną, spontaniczną aktywność,
small hand wzmacniają poczucie bezpieczeństwa,
small hand usprawniają komunikację i współpracę w grupie,
small hand pozwalają kształtować właściwą, zdrową samoocenę
Baby SignsR, (polska nazwa MigusieR) - to znaki migowe dla niemowląt słyszących, dzięki którym rodzice mają unikalną możliwość porozumiewania się ze swoimi dziećmi zanim zaczną one mówić. MigusieR to proste gesty, które służą do opisywania przedmiotów, potrzeb i uczuć maluszka, który nie potrafi jeszcze przekazać tego samego słowami. Wraz z ćwiczeniami i zabawami przedlogopedycznymi stymulują rozwój mowy i kompetencje komunikacyjne dzieci.
Musical Babies - to autorski program wczesnej nauki języka angielskiego autorstwa Pani Anny Rattenbury. Zajęcia mają na celu połączenie istotnych elementów ułatwiających przyswajania języka obcego, a mianowicie wczesne, bezstresowe osłuchanie się z językiem, zabawy z rytmem i muzyką klasyczną oraz ruch.
 
space
line