kids club - prywatne przedszkole łódź, klub malucha łódź, prywatny żłobek łódź
prywatne przedszkole łódź przedszkole klub malucha łódź grupa-projektowa - prywatne przedszkole łódź musical babies galeria kontakt mail
 
 
» Aktualności
» Urodziny w przedszkolu
» O Przedszkolu
» Nasza misja
» Dzień w przedszkolu
» Zajęcia dodatkowe
» Posiłki
» Kadra
» Statut
» Zapisy
» Cennik
 
space
 
space
space
 

Prywatne przedszkole Łódź - zajęcia dodatkowe

Zajęcia wliczone w cenę czesnego

Zajęcia umuzykalniające z rytmiką

Rytmika to ogólnorozwojowe umuzykalniające zajęcia dla dzieci, które rozwijają wyobraźnię, uwrażliwiają na piękno otaczającego je świata oraz stymulują twórcze działania i rozwój emocjonalny. Rytmika stanowi świetne przygotowanie do nauki gry na wybranym instrumencie. Podczas zajęć umuzykalniających, często ujawniają się predyspozycje dziecka w kierunku danego instrumentu
Na zajęciach dzieci:
small hand poznają piosenki i wierszyki
small hand grają na prostych instrumentach perkusyjnych (bębenek, tamburyn, trójkąt itp.)
small hand poznają różne instrumenty muzyczne oraz ich brzmienie
small hand uczą się muzycznych terminów poprzez zabawę
small hand rozwijają słuch muzyczny i poczucie rytmu
small hand stymulują wyobraźnię ilustrując muzykę przy pomocy prac plastycznych
small hand uczą się pracować i integrować w grupie
Zajęcia prowadzone są przy akompaniamencie pianina, gitary a także podkładów muzycznych

Gimnastyka korekcyjna

Gimnastyka korekcyjna jaką realizujemy w naszym przedszkolu to radosna, nowoczesna i atrakcyjna gimnastyka dziecięca której celem jest wszechstronny rozwój dzieci społeczny - fizyczny, emocjonalny, ruchowy. Podczas naszych zajęć dzieci przede wszystkim: -
small hand zbierają doświadczenia na temat postrzegania własnego ciała,
small hand uczą się utrzymania prawidłowej postawy ciała,
small hand rozwijają umiejętność odprężania się,
small hand rozwijają pozytywne poczucie własnej wartości,
small hand uczą się funkcjonowania w grupie rówieśniczej,
small hand ćwiczą zwinność, sprawość i koordynację
Tradycyjna gimnastyka korekcyjna jest ukierunkowana na korygowanie istniejących zaburzeń statyki ciała, do których najczęściej należą wady postawy ciała, wady klatki piersiowej, wady kończyn dolnych i boczne skrzywienia kręgosłupa. U dzieci w wieku przedszkolnym najczęściej pojawiają się plecy okrągłe, zapadnięta klatka piersiowa, kolana koślawe, płaskostopie, postawa skoliotyczna. Oczywiście u dzieci w tym wieku rozmiar tych zaburzeń zwykle nie jest duży i przy systematycznej pracy możliwa jest całkowita poprawa.
Nasza radosna gimnastyka w umiejętny sposób korzysta z dorobku typowej gimnastyki korekcyjnej, tak aby dzieci ćwicząc bawiły się i czerpały wiele radości z bycia w ruchu.
Mamy nadzieję, że absolwenci naszego przedszkola będą dziećmi zmotywowanymi do uprawiania sportu i aktywnego wypoczynku o estetycznej sylwetce i pogodnym nastroju (szczególnie w dzisiejszej erze komputerów).

Język angielski z Native Speakerem

Akademia - Native speaker to nasza nowa propozycja skierowana do dzieci chodzących do naszego przedszkola, w wieku - 2,5-6 lat. Każda grupa przedszkolna 3 x w tygodniu ma intensywne zajęcia po 30 minut.
Idea Językowej Akademii - Native speaker opiera się na nauczaniu dzieci języka obcego w zintensyfikowanej formie w sposób dla nich najodpowiedniejszy, czyli przez zabawę, z wykorzystaniem naturalnej w tym wieku, ogromnej chłonności umysłu (Dziecko uczy się kilkakrotnie szybciej niż osoba dorosła).
W ramach Akademii realizowany jest program stworzony na bazie programu przedszkolnego i szkolnego, tyle że w przełożeniu na język obcy.
Niezwykle ważnym elementem programu realizowanego w Akademii jest porozumiewanie się z dziećmi w języku obcym w każdej sytuacji. Dzieci bowiem z natury nie mają lęku przed powtarzaniem oraz wymawianiem obcych dźwięków, a wręcz przeciwnie, dostarcza im to rozrywki i jest przez nie traktowane jako zabawa.

Musical Babies / English@Musical

Warsztaty twórczo-plastyczne

Zajęcia mają na celu uwrażliwić dzieci na piękno otaczającego świata, kreować postawy artystyczne i rozwijać zdolności manualne. Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dzieci, bo to dzięki niej poznają one swoje emocje i rozwijają wyobraźnię. Dobór tematów jest zawsze opracowany tak, aby poszerzał wiedzę oraz pobudzał ciekawość świata i umożliwiał odkrywanie swoich talentów. Nasi artyści stworzą wspaniałe dzieła sztuki, prezenty dla najbliższych, ozdoby i zabawki. Zajęcia mają na celu przybliżenie podstawowych pojęć ze świata sztuk pięknych oraz możliwości jakie daje sztuka.
Wykorzystywane są różnorodne techniki między innymi:rysunek różnymi metodami, decoupage, kolaż, malowanie na szkle, lepienie, wycinanie i wiele innych

Klub Młodego Badacza

"Powiedz mi, a zapomnę.
Pokaż mi, a zapamiętam.
Pozwól mi zrobić, a zrozumiem."
Konfucjusz
To zajęcia, gdzie każdy może zostać badaczem. Tu nikt nie popełnia błędu. Bawimy się i zachęcamy do weryfikowania własnych hipotez.
Dzieci wraz z nauczycielkami szukają odpowiedzi na naukowe pytania, poznają tajniki przyrody, fizyki oraz chemii.
Klub Badacza to przestrzeń dla eksperymentowania, konstruowania, dyskutowania i odkrywania świata na własną rękę.
Zagadnienia naukowe przestają być problemem ukrytym za wzorami z podręczników, a stają się żywymi kwestiami, które można zaatakować, zgłębić i pojąć.

Akademia gotowania

Mali kucharze przygotowują własne potrawy :sałatki owocowe,jarzynowe kanapki.... Kroją ,obierają ,mieszają i mają z tym mnóstwo radości Tego typu zajęcia dają dzieciom wiele satysfakcji ,uczą współpracy w grupie wyrabiają umiejętności potrzebne w życiu codziennym. cele zajęć:
small hand zapoznanie dzieci ze sposobami zdrowego odżywiania
small hand nauczenie podstawowych technik kulinarnych
small hand zapoznawanie z zasadami bezpieczeństwa w kuchni
small hand nauczenie I zastosowanie zasad higieny podczas czarowania w kuchni
Na podstawie prostych i bezpiecznych w przygotowaniu przepisów kulinarnych uczymy najmłodszych, jak zdrowo przygotować posiłek oraz dobrze przy tym się bawić. Chcemy, aby czas spędzony przy stole w przedszkolu był również czasem relaksu i nauki. Uczymy dzieci poznawania nowych smaków i tego, że zdrowe jedzenie też może być smaczne. Pokazujemy, że przygotowanie posiłku to sztuka, a zjedzenie go to prawdziwa przyjemność.

Gimnastyka buzi i języka

Gimnastyka buzi i języka, czyli jak w łatwy i zabawny sposób usprawnić narządy mowy? Są to zajęcia logopedyczne prowadzone codziennie przez nauczycielki w poszczególnych grupach.
1. Ćwiczenia warg i policzków
small hand Niesforny balonik - nadymanie jednego policzka i przesuwanie powietrza z jednej strony jamy ustnej do drugiej - wargi złączone.
small hand Zajączek - wciąganie policzków do jamy ustnej, policzki ściśle przylegają do łuków zębowych, wargi tworzą "zajęczy pyszczek".
small hand Całuski - wargi ściągnięte, wywinięte do przodu - jak przy cmoknięciu.
small hand Mam wąsy - utrzymanie słomki między nosem a górną wargą.
small hand Nic nie powiem - mocne zaciśniecie rozciągniętych warg.
small hand Pajac - wesoła mina: wargi złączone, kąciki uniesione do góry, smutna mina: wargi złączone, kąciki opuszczone w dół.
small hand Minki - naśladowanie min: wesołej - płaskie wargi, rozciągnięte od ucha do ucha, uśmiech szeroki, smutnej - podkówka z warg, obrażonej - wargi nadęte, zdenerwowanej - wargi wąskie..
small hand Rybka - wysuwanie warg do przodu i rozszerzanie na końcu jak u ryb.
small hand Zły pies - naśladowanie złego psa, unoszenie górnej wargi, wyszczerzanie zębów.
small hand Echo - dobitne wymawianie samogłosek a, o, e, i, u, y.
small hand Masaż warg - nagryzanie zębami wargi dolnej, potem górnej.
small hand Motorek - parskanie wargami, naśladowanie odgłosu motoru, traktora
2. Ćwiczenia języka
small hand Dotykamy palcem lub zimną łyżeczką podniebienia tuż za górnymi zębami, nazywając je zaczarowanym miejscem, parkingiem itp.. w którym język (krasnoludek, samochód) powinien przebywać, gdy mamy zamkniętą buzię.
small hand Przytrzymywanie czubkiem języka przy podniebieniu rodzynek, pastylek pudrowych itp.
small hand Zlizywanie nutelli, mleka w proszku itp. z podniebienia przy szeroko otwartych ustach.
small hand Konik jedzie na przejażdżkę - naśladowanie konika stukając czubkiem języka o podniebienie, wydając przy tym charakterystyczny odgłos kląskania.
small hand Winda - otwórz szeroko buzię, poruszaj językiem tak, jakby był windą - raz do góry, raz do dołu.
small hand Karuzela - dzieci bardzo lubią kręcić się w koło, twój język także. Włóż język między wargi a dziąsła i zakręć nim raz w prawą, raz w lewą stronę.
small hand Chomik - wypycha policzki jedzeniem, a ty pokaż jak można wypchnąć policzki językiem, raz z prawej raz z lewej strony.
small hand Malarz - maluje sufit dużym pędzlem. Pomaluj pędzlem (językiem) swoje podniebienie, zaczynając od zębów w stronę gardła.
small hand Młotek - wbijamy gwoździe w ścianę. Spróbuj zamienić język w młotek i uderzaj o dziąsła tuż za górnymi zębami, naśladując wbijanie gwoździa. Usta szeroko otwarte!
small hand Żyrafa - ma długą szyję, wyciąga mocno szyję do góry. Otwórz szeroko usta i spróbuj wyciągnąć język do góry, najdalej jak potrafisz.
small hand Słoń - ma długą trąbę i potrafi nią wszędzie dosięgnąć. Ciekawe czy potrafisz dosięgnąć językiem do ostatniego zęba na górze i na dole, z prawej i lewej strony.( Usta otwarte, żuchwa nieruchoma)
3. Ćwiczenia żuchwy (szczęki dolnej)
small hand Zamykanie i otwieranie domku - szerokie otwieranie ust, jak przy wymawianiu głoski a, zęby są widoczne dzięki rozchylonym wargom.
small hand Grzebień - wysuwnie żuchwy, zakładanie i poruszanie dolnymi zębami po górnej wardze. Cofanie żuchwy, zakładanie i poruszanie górnymi zębami po dolnej wardze i brodzie.
small hand Krowa - naśladowanie przeżuwania.
small hand Guma do żucia - żucie gumy lub naśladowanie.
small hand Opuszczanie żuchwy - powoli i spokojnie opuszczajcie żuchwę, starając się jak najszerzej otworzyć buzię. Po serii powolnych ruchów, przyspieszcie je.
small hand Ziewanie - świetne ćwiczenie na rozluźnienie stawu. Ziewnijcie kilkukrotnie.
small hand Robienie kółek żuchwą - raz w prawo, raz w lewo.
small hand "Zamiatanie" żuchwą - przy otwartej buzi przesuwajcie dolną szczękę rytmicznie na boki, najpierw powoli, a potem coraz szybciej.
small hand Małpa- ruszajcie żuchwą we wszystkich kierunkach, podobnie jak wykonują to małpy. To doskonałe ćwiczenie rozluźniające.
4. Ćwiczenia podniebienia miękkiego
small hand Zmęczony piesek - język wysunięty z szeroko otwartych ust, wdychanie i wydychanie powietrza ustami.
small hand Chory krasnoludek - kaszlenie z językiem wysuniętym z ust.
small hand Balonik - nabieranie powietrza ustami, zatrzymanie w policzkach, następnie wypuszczanie nosem.
small hand Biedronka, parasol, sukienka itp. - przysysanie kolorowych kółeczek poprzez wciąganie powietrza przez rurkę i przenoszenie na obrazek biedronki...
small hand Śpioch - chrapanie na wdechu i wydechu.
small hand Rozmowa kukułki i kurki- wymawianie sylab:ku - ko, ku -ko,uku - oko, uku - oko,kuku - koko, kuku - koko.

"Dziękuję, proszę, przepraszam" - zasady savoir-vivre

Zajęcia dobrego wychowania, ilustrowane przykładami z życia codziennego, mające na celu nauczyć dzieci:
small hand kulturalnie się zachowywać podczas kontaktów z rówieśnikami i dorosłymi
small hand pokazać się we właściwym świetle i zachowywać się stosownie do sytuacji
small hand czuć się swobodnie i pewnie w sytuacjach trudnych i nietypowych
small hand uniknąć niezręcznych sytuacji, które mogą wprawić w zakłopotanie
small hand uświadomić iż stosowanie na co dzień słów kluczy: proszę, przepraszam, dziękuję otwiera każde drzwi w przyszłości.

Religia


Zajęcia dodatkowo płatne

Akademia pływania

Akademia Pływania - zajęcia dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat . Zabawa na basenie świetnie wpływa na harmonijny rozwój organizmu, pomaga korygować wady postawy oraz reguluje poszczególne układy (oddechowy, krążenia i nerwowy ) a także podnosi odporność organizmu na infekcje.
Program :
small hand oswajanie się ze środowiskiem wodnym
small hand ćwiczenia wypornościowe
small hand ćwiczenia oddechowe
small hand ćwiczenia napędowe
small hand profilaktyka wad postawy
small hand gry i zabawy w wodzie
small hand nauka pływania
Zajęcia będą odbywają na na pływalni w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr.1, ul. Czajkowskiego 14, na wynajętym torze. Czas trwania 45 minut.
Liczebność grupy : 10 osób
Dzieci zostają bezpośrednio zaprowadzone na basen z przedszkola . Rodzice odbierają dzieci z basenu !!!
Prowadzący : Instruktor Pływania , Ratownik WOPR oraz opiekun z przedszkola.

Akademia tenisa

Akademia Tenisa - zajęcia dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Jest to sportowo - rekreacyjna nauka tenisa ziemnego dla przedszkolaków. Przesłaniem tych zajęć jest nauka podstaw gry w tenisa ziemnego, poprzez zabawę z zachowaniem zasady wszechstronnego rozwoju psychomotorycznego dziecka .
Liczebność grupy : 10 dzieci / na 1 trenera
Zajęcia będą odbywają w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr.1, ul. Czajkowskiego 14, na sali gimnastycznej. Czas trwania 60 minut.
Dzieci zostają bezpośrednio zawiezione z przedszkola oraz po zajęciach dowiezione do przedszkola.
Prowadzący : Trener Tenisa oraz opiekun z przedszkola.

Akademia footballu

Akademia Piłki Nożnej - zarażamy pasją do piłki nożnej już od najmłodszych lat. To dzięki niej treningi stają się prawdziwą przyjemnością i przynoszą widoczne efekty. Chłopcy jak i dziewczynki w wieku przedszkolnym szybko rozwijają swoje umiejętności psychofizyczne i dzięki temu łatwiej uczą się i osiągają sukcesy w wieku późniejszym. Na zajęciach dzieci rozwijają koordynację , poznają podstawowe techniki prowadzenia, uderzania i przyjęcia piłki, poznają przepisy gry w piłkę, kształtują charakter oraz współzawodnictwo sportowe w duchu Fair Play poprzez gry i zabawy i uczą się współpracy w grupie.
Zajęcia będą odbywają w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr.1, ul. Czajkowskiego 14, na sali gimnastycznej. Czas trwania 60 minut.
Dzieci zostają bezpośrednio zawiezione z przedszkola oraz po zajęciach dowiezione do przedszkola.
Prowadzący : Trener Piłki Nożnej oraz opiekun z przedszkola.

Karate

Karate - Wschodnie sztuki walki takie jak karate to dobry pomysł na sport dla dzieci. Karate dla dzieci to nie tylko poprawa ich kondycji i koordynacji ruchowej, to także nauka samodyscypliny, koncentracji oraz doskonalenia swojego charakteru. Karate uczy dojrzałości i skupienia. Oprócz tego, trenowanie karate i zdobywanie nowych stopni to dla dziecka "trening" stopniowego i wytrwałego dążenia do realizacji swoich celów. Trening karate dla dzieci to przede wszystkim ćwiczenia ogólnorozwojowe, nauka etykiety, a także zabawy ruchowe. Pozwalają one dzieciom na harmonijny rozwój psychofizyczny i wspólną zabawę z rówieśnikami. W przypadku dzieci, na ciosy karate kładziony jest mniejszy nacisk niż w przypadku nauki karate dla dorosłych.
Zajęcia odbywają się w przedszkolu i prowadzone są przez trenera Firmy Bushi.

Logopedia

Logopedia: Zajęcia z logopedą są prowadzone jako indywidualne zajęcia logopedyczne z dziećmi, które wymagają terapii logopedycznej. Na początku każdego roku logopeda przeprowadza badania przesiewowo - diagnostyczne (badania selekcyjne), w wyniku których każdy rodzic otrzymuje informacje na temat swojego dziecka. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, logopeda proponuje ewentualną terapię bądź kieruje na odpowiednie konsultacje specjalistyczne.

Zajęcia teatralne

Zajęcia teatralne - Zabieramy nasze dzieci na wyśmienitą zabawę w teatr podczas warsztatów odbywających się u nas w przedszkolu. Zapraszamy dzieci do magicznego świata teatru. Za pomocą różnych form dramy, warsztaty wpływają na rozwój fantazji u dzieci. Uczą kreatywności, wrażliwości i pewności siebie, a poprzez wspólną zabawę w grupie każde dziecko poznaje świat odpowiedzialności za powierzone mu zadania. Zajęcia skupiają się na ćwiczeniach kształtujących aparat mowy, poprawną dykcję i interpretację. Dlatego też zabawa zawiera elementy ćwiczeń aktorskich, ruchu scenicznego, pantomimy i recytacji. Dzięki tym formom dramy dzieci uczą się wzajemnego zaufania i pracy w grupie, tak potrzebnej dla ich prawidłowego rozwoju. Cały cykl zajęć będzie zmierzał do przygotowania przedstawienia, które wyreżyserują i zagrają nasi mali aktorzy.
Prowadząca : Pani Ewa Michalska

Balet

Balet -jest najlepszym pierwszym tańcem do nauki dla dzieci. Kształtuje postawę, rozwija motorykę i przygotowuje muzycznie do każdej kolejnej formy tańca. Jest też pięknym tańcem, który doskonale wpływa na równowagę, postawę sylwetki, wzmocnienie ciała. Zajęcia rozwijające: koordynację ruchową, pamięć wzrokową i mięśniową, poczucie rytmu i wrażliwość muzyczną. Zajęcia odbywają się u nas w przedszkolu.
Prowadząca: Instruktor Tańca Dagmara Jagodzińska
 
space
line